Druga edycja Jesiennych Spotkań Artystycznych zorganizowanych 17 listopada 2017 roku przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej ponownie zainspirowała szkolną bibliotekę do wydania okolicznościowego folderu. Rok temu swój  tomik wierszy opublikowała w szkole Paulina Repeć, nosił on tytuł „Dogonić marzenia” i został wzbogacony ilustracjami wykonanymi przez Dominikę Zaj. Tym razem ukazała się publikacja pt. „W mgnieniu oka”, która stanowi zbiór wierszy Sylwestra Filipczuka oraz prac plastycznych Julii Chodor, Agnieszki Dąbskiej i Pauliny Repeć. Do tej grupy autorów dołączyła także Patrycja Zaworska, użyczając swojej fotografii na okładkę. Paulina i Sylwester brali w przeszłości udział w Konkursie Poetyckim i ich pojedyncze wiersze wydrukowano w czasopiśmie „Ziarno”, wydawanym przez zaprzyjaźnione ze szkołą Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Tomiki wierszy przygotowane przez szkolną bibliotekę (w opracowaniu Moniki Nagowskiej i Roberta Bobryka) są jednak pierwszymi tak obszernymi  publikacjami uczniów i ich szczególnym poetyckim debiutem.

Wszyscy wymienieni autorzy kształcą się w Technikum im. Augusta Cieszkowskiego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Choć na co dzień uczniowie ci doskonalą umiejętności kulinarne, tym razem przygotowali dla czytelników ucztę… duchową. A w menu znaleźć można: wiersze okraszone rymami lub bez rymów (do wyboru), rysunki wykonane ołówkiem, kredką i linoryty, a także zabawne spostrzeżenia, nieco młodzieńczych obaw, wzruszeń i dojrzałych refleksji oraz wyśmienity deser - wyobraźnię. Wyobraźnia dodaje skrzydeł autorom, iskrzy w tym niewielkim tomiku, rozpala słowa w wierszach, ożywia linie rysunków. To dzięki wyobraźni świat tych młodych ludzi nabiera nowych kolorów i kształtów. I zmienia się w mgnieniu oka.

Z tomikami wierszy można zapoznać się w szkolnej bibliotece. Natomiast bardziej szczegółowe informacje na temat Jesiennych Spotkań Artystycznych znajdują się na stronie internetowej szkoły.

 

 

Tekst: Monika Nagowska

Fotografie: Aleksander Żyłowski, Krzysztof Rękas

 

w mgnieniu ...
w mgnieniu ...
w mgnieniu ...
w mgnieniu ...
w mgnieniu ...
w mgnieniu ...