17 grudnia 2015 roku  w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbył się wernisaż prac Tomasza Maćkiewicza - mieszkańca gminy Siennica Różana. Autor z zawodu jest policjantem i jako młodszy aspirant pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Był też dzielnicowym gminy Kraśniczyn - na dodatek dwukrotnie wyróżnianym tytułem "Najlepszego dzielnicowego". Ta w pełni zasłużona popularność Tomasza Maćkiewicza sprawia, że na wystawy jego obrazów przybywa wielu gości.
To pierwszy artysta prezentowany w 2013 roku na "rozkładówce" reaktywowanego "Ziarna" - czasopisma społeczno-kulturalnego wydawanego przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Podczas promocji tego pierwszego numeru pokazał kilkanaście obrazów namalowanych suchymi pastelami w ciągu... zaledwie dwóch miesięcy.  Były to przede wszystkim kobiece portrety i pejzaże. Zbiór ten - powiększony o najnowsze prace - znalazł się 7 lutego 2013 roku również w galerii Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie.

Podobnie jak przed dwoma laty, na tegoroczny wernisaż przybyło liczne grono miłośników sztuk plastycznych, przyjaciół i znajomych Tomasza Maćkiewicza. Obecny był Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Nowosad i Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki. W imieniu Starosty Kasnostawskiego Janusza Szpaka gratulacje złożyli sekretarz Wojciech Hryniewicz i dyrektor biblioteki Elżbieta Patyk, która tę wystawę zorganizowała. Jak zwykle nie zawiedli sąsiedzi z Borunia - miejscowości, w której artysta mieszka. Zespół śpiewaczy "Wrzos" przygotował specjalny program muzyczny, nawet teksty piosenek dopasowując do artystyczno-świątecznych okoliczności. Tym razem zwiedzający mieli okazję podziwiać obrazy abstrakcyjne namalowane farbami akrylowymi na płótnie. Tomasz Maćkiewicz z powodzeniem próbuje nowych form i technik, obrazy wibrują niezwykłymi kolorami i przenoszą patrzącego w inny wymiar, w niezwykły świat wyobraźni. Prace można obejrzeć w ciągu najbliższych tygodni, gdyż wystawa będzie czynna do 8 stycznia 2016 roku.

Fotografie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie