W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie nowy 2018 rok rozpoczął się mocnym kolorystycznym akcentem. 26 stycznia w Galerii Collegiata zaprezentowano 28 prac Urszuli Olczyńskiej. Autorka jest absolwentką UMCS w Lublinie (Instytut Wychowania Artystycznego), członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i pedagogiem pracującym na co dzień z dziećmi i młodzieżą w Biłgoraju. Urszula Olczyńska ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz ogromną rzeszę miłośników jej twórczości. Dyplom zrobiła w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Chętnie maluje małe miasteczka, charakterystyczne dla terenów południowo-wschodniej Polski, takie jak Łeżajsk, Szczebrzeszyn czy Kazimierz nad Wisłą. Jej obrazy wibrują intensywnymi kolorami – błękitem, zielenią, turkusem. Autorki nie krępuje realistyczne patrzenie na świat ani powszechnie znane prawa przyrody – daje upust swojej wyobraźni. Prace przenoszą patrzącego w świat przypominający realny, ale bogatszy o niesamowite kolory, zaskakujące kształty, pełen ruchu, aniołów, zwierząt i… pozytywnej energii.

Fotografie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie