Przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej od 2011 roku rośnie młody dąb posadzony w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Z tablicy umieszczonej na symbolicznym kamieniu dowiedzieć się można, że jest poświęcony porucznikowi Mieczysławowi Jędruszczakowi. Porucznik urodził się w Siennicy Różanej, w 1938 roku ukończył Szkołę Podchorążych Piechoty w Komorowie, a następnie służył w 51. Pułku Piechoty Strzelców Kresowych. Po wybuchu wojny trafił do obozu w Starobielsku i zakończył życie zamordowany przez sowieckich oprawców pod Charkowem. To on był głównym bohaterem uroczystości z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która odbyła się 6 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Szkoła gościła w tym dniu przedstawiciela Lubelskiego Kuratora Oświaty – starszego wizytatora Henryka Radeja. Okolicznościowe listy przesłali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski. W odświętnie przygotowanej hali sportowej zgromadzili się nauczyciele i uczniowie, by wspólnie wspominać wydarzenia przez wiele lat utrzymywane w tajemnicy. Młodzież przypomniała fakty z życia porucznika, tło tragicznych wydarzeń 1940 roku oraz niełatwe dochodzenie do prawdy. Można się było przekonać, jak narodowe wydarzenia wplatają się w życie zwykłych ludzi i jak historia ojczyzny staje się historią nas wszystkich. Przekaz wzmocniły archiwalne i współczesne fotografie zamieszczone w prezentacji multimedialnej i na okolicznościowej wystawie. Z materiałami tymi można zapoznać się w szkolnej bibliotece, gdzie zgromadzono informacje na temat Mieczysława Jędruszczaka i kopie archiwalnych zdjęć ze Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie oraz z Brzeżan (na terenie dzisiejszej Ukrainy), gdzie stacjonował 51. pułk Piechoty Strzelców Kresowych.