17 marca 2017 roku w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbył się wernisaż malarstwa Grupy Plastycznej „Tęcza” z Rejowca Fabrycznego. Tworzy ją osiem uroczych pań: Irena Florek, Elżbieta Konopka, Danuta Parada, Beata Szczołko, Grażyna Pukas, Janina Posturzyńska, Barbara Sarnicka i Monika Kasprzak. Artystycznym opiekunem grupy jest znana malarka i rzeźbiarka Teresa Chomik-Kazarian. Uzdolnione panie zainaugurowały w Siennicy Różanej jubileusz 10-lecia powstania grupy. Wystawę otworzyli dwaj dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury „Dworek” w Rejowcu Fabrycznym Anna Łopaciuk oraz Dyrektor Centrum Kultury w Siennicy Różanej Andrzej David Misiura. W spotkaniu udział wzięli miłośnicy sztuki z Rejowca Fabrycznego, Siennicy Różanej, Krasnegostawu i Chełma.
      Z okazji jubileuszu wydano katalog wystawy, w którym znalazły się reprodukcje prac każdej z autorek i opis dokonań artystycznych. Katalog jest dostępny w bibliotece szkolnej.