12 marca 2017 roku w sali Urzędu Gminy w Siennicy Różanej odbył się kolejny spektakl Teatru Pokoleń – „Kryminalnie w Koziej Wólce”. Scenariusz przedstawienia oparto na książce Sławomira Franca, opublikowanej pod tym samym tytułem. Sztukę reżyserował Tadeusz Kiciński, a na scenie można było zobaczyć w charakterystycznych rolach wiele spotykanych na co dzień osób, m.in. Andrzeja Davida Misiurę dyrektora Centrum Kultury w Siennicy Różanej (jako księdza), Sławomira Franca dawnego nauczyciela w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej (grającego postać komendanta), Agnieszkę Zaworską z Rady Rodziców tejże szkoły i ucznia Daniela Dobosza (jako młodego policjanta).
      Przedstawienie spodobało się tak bardzo, że przy pełnej sali oklaski rozbrzmiewały jeszcze przez długi czas. Aktorzy wraz z reżyserem złożyli szczególne podziękowania Irenie Zarazie, dzięki której teatr został reaktywowany w 2008 roku i w odnowionym składzie wystawił już dziesiątą sztukę. To właśnie ponad sto lat wcześniej w 1913 roku Franciszek Zaraza założył w Siennicy Różanej teatr amatorski. Do końca lat 60-tych XX wieku teatr ten wystawił sto kilkadziesiąt przedstawień, wzbudzając powszechne zainteresowanie. Ciekawość mieszkańców regionu nie słabnie i nowe realizacje cieszą się jeszcze większą popularnością niż te dawne.
      Najnowszy spektakl obejrzeli również przedstawiciele Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej: dyrektor Jacek Jagiełło, wicedyrektor Anna Kowalik oraz inni pracownicy – Ewa Dobrzańska-Mochniej, Mariola Jagniontkowska i Monika Nagowska.