21 lutego 2017 roku w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbył się Wieczór Walentynkowy, na który zaproszono miłośników literatury i sztuki. Spotkanie poprowadziła urocza pani Janina Marczyńska, a dla gości przygotowano koncert pod hasłem „Moje serce to artysta”. Przed publicznością zaprezentowali się: Stefan Zając i Edward Słotwiński oraz Katarzyna Kondratiuk i Janusz Ślipecki, a także wokalistki przygotowane przez Zbigniewa Wolanina: Gabrysia Dubaj, Aneta Zaworska, Patrycja Zaworska, Ania Żebrowska i Wojciech Dziedzic. Z prawdziwą przyjemnością widzowie obejrzeli aktorów z Teatru Pokoleń w scenach miłosnych z granych uprzednio spektakli. Z teatralno-wokalnym repertuarem wystąpili: Agnieszka Proskura, Katarzyna Kondratiuk i Bogdan Kargul. Nie zawiodły słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku – interpretowały tego wieczoru piękne wiersze miłosne. Na scenie wystąpiły: Anna Dobosz, Maria Choduń, Teresa Kluga i Barbara Kuś.

Spotkanie stało się okazją do podsumowania konkursów tematycznie związanych z walentynkami. Konkurs plastyczny dla najmłodszych dzieci „Podaruję ci serce” zakończył się zwycięstwem Bartka Gołębiowskiego (I miejsce), Julii Mochniej (II miejsce) i Gosi Mil (III miejsce). W kategorii klas 1-3 najlepsi okazali się Julia Żuliniak (I miejsce), Maciej Dąbrowski (II miejsce) i Zofia Chodun (III miejsce). Podsumowano również konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Zdobione serce walentynkowe”, w którym do rywalizacji o miano najpiękniejszego stanęło 12 serc. Głosowanie na najlepszą pracę odbywało się za pomocą Facobooka. Najwięcej głosów zdobyła praca przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Żdżannem, równolegle pierwsze miejsce uzyskało serce z Rudki, a w dalszej kolejności cukiernicze arcydzieła z Borunia, Siennicy Królewskiej Małej i Siennicy Różanej.

Miłym akcentem było również podsumowanie konkursu poetyckiego „Kocham, jak to łatwo powiedzieć” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kapuścińskiego w Siennicy Różanej. Komisja konkursowa - Lidia Jurkiewicz (przewodnicząca), Elżbieta Furtak, Ewelina Matczuk i Monika Nagowska - wyłoniła najlepsze utwory przyznając kolejne nagrody: Magdalenie Typiak (I miejsce), Janowi Miszczakowi (II miejsce) i Aleksandrze Rozwałko – uczennicy Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej (III miejsce). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Michalina Szczupak, Anna Komajda, Urszula Dobosz i Piotr Żołnacz. Uroczystości towarzyszyła wystaw słodkich serc, biorących udział w konkursie, a także wyrobów Grupy Rękodzieła Artystycznego.

Być może ten wieczór byłby podobny do innych, ale oprócz bogatego programu, niezwykłych uczestników i gości – wyróżniała go szczególna atmosfera. Gdy w pewnym momencie zapadły ciemności rozjaśniane jedynie przez świece i inne pomniejsze źródła światła - zapanował prawdziwie poetycki nastrój. W jaki sposób organizatorzy załatwili sobie czasowe wyłączenie prądu w okolicy, doprawdy nie wiadomo…