Najnowszy numer „Nestora” miał swoją premierę 31 stycznia 2017 roku w – jak zawsze gościnnej – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie. Tym razem czasopismo zdobiły reprodukcje obrazów Doroty Przemorskiej, absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, która następnie ukończyła Wychowanie Plastyczne na Politechnice Radomskiej. Artystka maluje farbami olejnymi miejskie pejzaże, zajmuje się też ceramiką. Podczas wernisażu zaprezentowała 24 obrazy. W spotkaniu oprócz Doroty Przemorskiej i jej bliskich wzięła udział redakcja „Nestora”, a także Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki. Starostę Krasnostawskiego reprezentowała Aleksandra Stachula z Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Tego popołudnia na spotkanie przybyło  wielu gości – miłośników sztuki, literatury i dziejów regionów.
      W najnowszym numerze można przeczytać tekst na temat twórczości Stanisława Pilata, którego czasopismo uczciło ogłaszając rok 2017 jego imieniem. Poza tym zainteresowani znajdą w „Nestorze” nowe informacje na temat krasnostawskiego grodziska, dworów i pałaców z terenu Lubelszczyzny, przegląd dawnej prasy, opis życia znanych postaci związanych z regionem, dalszą część historii Borowicy, przypomnienie rocznic i lokalnych wydarzeń, a także recenzje nowych wydawnictw oraz zacną porcję poezji i anegdot. Spotkanie było okazją, by osobiście porozmawiać z autorami i usłyszeć od nich wiele ciekawych opowieści, również takich, które nie znalazły się w publikowanych tekstach.
      Z treścią najnowszego numeru „Nestora” można zapoznać się w lokalnych bibliotekach, w tym w bibliotece Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej.

Fotografie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie