26 stycznia 2017 roku w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyła się promocja 43 numeru czasopisma społeczno-kulturalnego „Ziarno”. Od początku reaktywacji pisma w zespole redakcyjnym są nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, pismo zamieszcza relacje ze szkolnych wydarzeń, popularyzowana jest postać patrona Augusta Cieszkowskiego, a uczniowie publikują swoje wiersze i prace plastyczne. Tak też było i tym razem. W najnowszym numerze znalazło się zaproszenie na trzeci z kolei „Spacerek z Augustem” – śladem postaci z fresków zdobiących pałac w Surhowie, dawną siedzibę Cieszkowskich. Czytelnicy mogli przypomnieć sobie również kilka wydarzeń, jakie odbyły się z inicjatywy szkoły – Dzień Otwarty z Państwową Inspekcją Pracy, realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, akcję rejestracji dawców szpiku kostnego KOMÓRKOMANIA oraz uroczysty pokaz talentów uczniowskich. Na łamach pisma można przeczytać także wiersze uczennicy Pauliny Repeć i obejrzeć rysunki Dominiki Zaj. Pretekstem do ich publikacji było wydanie zbioru wierszy, na który złożyły się utwory Pauliny i ilustracje Dominiki. Tomik zatytułowany „Dogonić marzenia” miał swoją premierę podczas Jesiennych Spotkań Artystycznych w listopadzie 2016 roku.

Do tradycji spotkań z „Ziarnem” należą przygotowywane z tej okazji wernisaże malarstwa. Oprócz olejnych pejzaży Agaty Czemerys – absolwentki liceum plastycznego - swoje prace zaprezentowała również Dominika Zaj. Wystawa została opatrzona tytułem „Spojrzenia”. Na sztalugach znalazło się kilkanaście portretów wykonanych ołówkiem. Publiczność biorąca udział w tym artystycznym wydarzeniu została obdarowana tomikami wierszy, ilustrowanymi przez Dominikę oraz okolicznościowymi folderami z reprodukcjami wybranych portretów. Z kolei autorka otrzymała list gratulacyjny z rąk dyrektora Jacka Jagiełły. Była to doskonała okazja, aby nie tylko obejrzeć jej prace w oryginale, ale także porozmawiać z autorką.

Miłym akcentem spotkania były również obchody 70. rocznicy działalności Chóru Mieszanego „Echo”, którym obecnie kieruje Janusz Pawlicha – emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Z tej okazji odbył się koncert przygotowany przez jubilatów, a także występ lokalnych zespołów muzycznych i solistów ze „Strefy Wokalnej”. Chór otrzymał jubileuszową nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego, a od przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego oraz licznych przyjaciół z całego regionu - wiele gratulacji, kwiatów i upominków. Na uroczystości obecny był Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego - Marek Sikora, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura, a także dyrektorzy szkół oraz instytucji z terenu powiatu. Nie zawiedli przedstawiciele grup plastycznych i literackich, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z rektorem Anną Fornal, a także członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i aktorzy Teatru Pokoleń oraz liczne grono wszystkich zainteresowanych życiem kulturalnym gminy Siennica Różana. Tego popołudnia w Centrum Kultury gościli również reprezentanci Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej – dyrektor Jacek Jagiełło, nauczyciele – Ewa Dobrzańska-Mochniej i Monika Nagowska, a także uczennice – Dominika Zaj i Patrycja Zaworska (która tego wieczoru prezentowała swój talent wokalny). Nowy numer czasopisma „Ziarno” oraz pamiątkowe foldery z wystawy „Spojrzenia” dostępne są w szkolnej bibliotece.