Rok Henryka Sienkiewicza ustanowiony został przez Sejm RP uchwałą z dnia 22 grudnia 2015 roku. W ramach obchodów - w bibliotece Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej wykonano wystawę poświęconą pisarzowi, na której zwiedzający mogli obejrzeć dostępne wydania dzieł polskiego noblisty i przypomnieć sobie fakty z jego pasjonującego życia. Szczególnie spektakularna była akcja czytania książek Sienkiewicza. Rok szkolny rozpoczął się od głośnego czytania fragmentów „Quo vadis” na uroczystej inauguracji, a 21 września 2016 r. w szkolnym internacie odbył się wieczór „Czytamy Sienkiewicza”. Oba wydarzenia przygotowała Joanna Troć. Szczegółowa relacja znajduje się na stronie internetowej szkoły. Również jeden z projektów edukacyjnych poświęcony był czytaniu powieści noblisty, przy czym wykorzystano nie tylko papierowe wydanie „Quo vadis”, ale również audiobooki. Projekt realizowała Ewa Antoniak. W bibliotece są również dostępne inne dzieła Sienkiewicza w postaci audiobooków, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a także wybór sentencji ze słynnej Trylogii.

Na zakończenie obchodów bibliotekarz wraz z uczennicami z klasy 2 BTP oraz we współpracy z nauczycielem języka angielskiego – Robertem Bobrykiem - przygotował wystawę poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi, złożoną z trzech części: „Bohaterowie Sienkiewicza – na srebrnym ekranie”, „Sienkiewicz bohaterem – w malarstwie i anegdocie” oraz „Sienkiewicz rusza w świat”. Znalazły się na niej kadry z „Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem”, a także portrety pisarza i wybór anegdot na jego temat. W ręce profesjonalisty zostało oddane przygotowanie trzeciej części poświęconej angielskim przekładom dzieł Henryka Sienkiewicza. Wystawa była dostępna dla całej społeczności szkolnej oraz dla mieszkańców, odwiedzających szkołę przy okazji lokalnych uroczystości i wydarzeń o charakterze kulturalnym.