18 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyło się niecodzienne spotkanie ze sztuką w ramach Jesiennych Spotkań Artystycznych. Ich inicjatorem był Samorząd Uczniowski. Młodzież miała okazję opowiedzieć o swoich pasjach i zaprezentować talent przed licznie zgromadzoną publicznością. Wśród gości obecni byli m.in.: ks. kan. Ryszard Siedlecki, Krystyna Skóra (Sekretarz Urzędu Gminy w Siennicy Różanej), Elżbieta Patyk (Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie), Andrzej David Misiura (Dyrektor Centrum Kultury w Siennicy Różanej) oraz przedstawiciele władz powiatowych, instytucji z terenu gminy Siennica Różana i powiatu krasnostawskiego, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, słuchacze Kwalifikacyjnego Kursu Rolniczego. Otuchy młodym artystom dodawała również obecność najbliższych – przede wszystkim rodziców. Jak zawsze niezawodnie stawiła się na uroczystość  Rada Rodziców w składzie: Ewa Miszczak, Agnieszka Zaworska i Urszula Dobosz.
      Podczas tego spotkania odbyła się promocja debiutanckiego tomiku wierszy Pauliny Repeć pt. „Dogonić marzenia”, opracowanego w szkolnej bibliotece, a wydanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z rysunkami Dominiki Zaj. Prowadzeniem uroczystości zajął się nauczyciel bibliotekarz Monika Nagowska. Szczegółowa relacja z Jesiennych Spotkań Artystycznych znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz w czasopiśmie społeczno-kulturalnym „Ziarno” (2016 nr 43).
      Tegoroczna jesień obfitowała w artystyczne wydarzenia. 24 listopada 2016 roku w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyło się spotkanie z cyklu „Jesienne Wieczory Literackie”. W programie znalazła się prezentacja tomiku poetyckiego Michaliny Szczupak pt. „Modlitwa duszy”, wydanego na okoliczność 1050-lecia Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia Bożego. Opublikowany zbiór jest drugą książką autorki po tomiku wierszy „Miejsce na ziemi”. Goście wysłuchali recytacji sakralnych utworów Michaliny Szczupak oraz występu solistów ze „Strefy Wokalnej” i recitalu Edwarda Słotwińskiego (aktora z Teatru Pokoleń), który wykonał kilka piosenek i ballad akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Uroczystości towarzyszyła wystawa kilkunastu wielkoformatowych fotografii autorstwa uczennic Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej: Agnieszki Dąbskiej, Patrycji Zaworskiej i Pauliny Repeć. Na spotkaniu obecni byli: Waldemar Nowosad (Przewodniczący Rady Gminy Siennica Różana), Marcin Zając (przedstawiciel Zarządu Powiatu), Krystyna Skóra (Sekretarz Gminy Siennica Różana), Anna Fornal (rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku), Elżbieta Patyk (Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie), Jacek Jagiełło (Dyrektor Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej), Janusz Ślipecki (Wicedyrektor Zespołu Szkół w Siennicy Różanej) oraz liczne grono mieszkańców z terenu gminy i powiatu.

Fotografie: Centrum Kultury w Siennicy Różanej i Grzegorz Małek