Eksponowanie książek, materiałów ikonograficznych oraz odpowiednio opracowanych informacji tekstowych na okolicznościowych wystawach, jest tradycyjną formą bibliotecznej działalności. Z reguły ekspozycje takie przybliżają postać wybranego pisarza lub artysty, przywołują z przeszłości dawne wydarzenia, akcentują ważne rocznice lub po prostu przypominają czytelnikom o zasobach bibliotecznych i o bibliotece - jako miejscu dostępu do źródeł informacji na rozmaite tematy. Wystawy przygotowywane w bibliotece Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej powstają we współpracy z innymi nauczycielami i z pomocą uczniów. Dotyczą wielu dziedzin wiedzy – od literatury, poprzez sztukę, a na historii kończąc. Pierwszym etapem ich opracowania jest wyszukiwanie informacji, selekcja i weryfikacja danych. W dalszej kolejności następuje dobór materiału ikonograficznego i egzemplarzy książek, a także przygotowanie planu wystawy. Etap kolejny, to formułowanie opisów w sposób zrozumiały dla odbiorców, a także graficzne opracowanie pojedynczych elementów oraz całości ekspozycji.

W 2016 roku w bibliotece czytelnicy obejrzeli następujące ekspozycje:
* „Stanisław Lem” – wystawa z okazji 10 rocznicy śmierci pisarza (4 marca);
* „Pałac Cieszkowskich w Surhowie” – wystawa na temat fresków ozdabiających dawną siedzibę patrona szkoły (31 marca);
* „Dzień Pamięci Ofiar Katynia” – wystawa okolicznościowa (8 kwietnia);
* „Przygody pana Henryka” – wystawa z okazji Roku Henryka Sienkiewicza oraz Dni Książki i Praw Autorskich (13 kwietnia),
* „Konstytucja 3 maja” – wystawa okolicznościowa (27 kwietnia);
* „Bibliotekarz niejedno ma imię” – ekspozycja z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (3 października);
* „Polscy nobliści” – wystawa z okazji 120. rocznicy śmierci Alfreda Nobla (5 grudnia);
* „Bohaterowie Sienkiewicza – Sienkiewicz bohaterem” - wystawa na zakończenie obchodów Roku Henryka Sienkiewicza (21 grudnia).


Tekst: Monika Nagowska