20 września 2016 r. w Internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej gościli państwo Ewa Jarosława i Włodzimierz Buczyńscy. To znani w całym kraju znawcy życia i działalności patrona szkoły Augusta Cieszkowskiego. Imię tego XIX-wiecznego filozofa, naukowca, reformatora rolnictwa i oświaty rolniczej szkoła przyjęła w 2014 roku z okazji jubileuszu 50-lecia. Od tego czasu idee Cieszkowskiego towarzyszą uczniom i nauczycielom, w szkole gromadzone są materiały na temat patrona, zadbano o rozpowszechnianie jego dokonań w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Przygotowaniem spotkania zajął się nauczyciel bibliotekarz Monika Nagowska we współpracy z wychowawcą Joanną Troć. Państwo Buczyńscy zdobyli sympatię słuchaczy, patron szkoły stanie się dzięki ich opowieści nie tylko bardziej znany, ale też... bliższy.
      Szczegółowa relacja ze spotkania autorskiego oraz z jubileuszu w dawnej siedzibie patrona w Surhowie – na stronie internetowej szkoły i w bibliotecznej zakładce „Co nieco o patronie”.

Fotografia: Kamil Chuszcza