23 czerwca 2016 roku w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyła się promocja 42 numeru czasopisma „Ziarno”. Tematem przewodnim numeru stała się historia orkiestr dętych działających od lat 90-tych XIX wieku na terenie gminy Siennica Różana. Z tej okazji uhonorowano pamiątkowymi dyplomami najstarszych muzyków: Bolesława Proskurę, Adolfa Miszczaka, Edwarda Stopę i Eugeniusza Miazgę. W numerze znalazło się wspomnienie o Franciszku Piątkowskim - organizatorze Wakacyjnych Akademii Reportażu, który zmarł wiosną 2016 roku. Czytelnicy dzięki lekturze pisma mieli okazję poznać dzieje dawnych majątków ziemskich - artykuł na ten temat opublikował Ryszard Maleszyk - a także ciekawe teksty na temat geologii, pszczelarstwa, cukrownictwa, relacje z wydarzeń o charakterze kulturalnym lub oświatowym. Specjalne miejsce zajęła też poezja, czyli wiersze nagrodzone w XII Konkursie Poetyckim „Ziarno” (m.in. utwory uczniów: Pauliny Repeć i Sylwestra Filipczuka). Zainteresowani mogli także poznać wnętrza pałacu w Surhowie, czyli dawnej siedziby Augusta Cieszkowskiego - patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej oraz przeczytać o przyjaźni Cieszkowskiego z Zygmuntem Krasińskim. Promocję nowego numeru pisma połączono z wernisażem Marii Cholewy, pochodzącej z Siennicy Królewskiej Dużej. Goście z prawdziwym zainteresowaniem obejrzeli występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, „Strefy Wokalnej” oraz zespołu „No Name”, przy czym dziewczęta tańczące w zespole za swoją artystyczną aktywność otrzymały oficjalne podziękowania od Wójta Gminy Siennica Różana Leszka Proskury.

Spotkanie stało się okazją do zaprezentowania dwóch nowych wydawnictw, firmowanych przez Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kapuścińskiego w Siennicy Różanej i  Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Pierwsze z nich to zbiór wierszy Stanisława Chmielewskiego, nieżyjącego już poety, pochodzącego ze Stójła, zatytułowany „Węzeł losu” (przygotowany we współpracy z nauczycielami – Ewą Dobrzańską-Mochniej i Moniką Nagowską). Natomiast drugą pozycją był almanach „Trzy opowiadania” – plon konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Siennicy Różanej (korektą wydawnictwa zajęła się Monika Nagowska). Goście obecni na spotkaniu otrzymali te wydawnictwa, które – podobnie jak czasopismo „Ziarno” – rozprowadzane są bezpłatnie wśród mieszkańców regionu oraz przesyłane sympatykom pisma z całej Polski.