W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej ceni się współpracę z bibliotekami publicznymi i pedagogicznymi funkcjonującymi w regionie. Przykładem dobrej praktyki w tym zakresie są działania podejmowane w porozumieniu z Biblioteką Pedagogiczną w Chełmie. Nauczyciele biorą udział w szkoleniach organizowanych przez tę jednostkę, dzięki wzajemnym kontaktom dochodzi do wymiany doświadczeń i materiałów edukacyjnych.

W dniach od 7 do 11 marca 2016 roku uczniowie uczestniczyli w Giełdzie Szkół zorganizowanej przez tę placówkę już po raz dwudziesty. Siennicka szkoła tradycyjnie od samego początku bierze udział w tym wydarzeniu, jego formuła zakłada, że gimnazjaliści z klas trzecich przez kolejnych pięć dni spotykają się ze starszymi kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych z Chełma, powiatu chełmskiego i Siennicy Różanej. Uczniowie zachęcają gimnazjalistów do skorzystania z oferty edukacyjnej, oferty zajęć pozalekcyjnych, doskonałej bazy dydaktycznej, zamieszkania w internacie, zdobycia dodatkowych uprawnień. Na przygotowanym stoisku udostępniono materiały informacyjne i reklamowe, szkolne kroniki, prezentację multimedialną. Gimnazjaliści mieli okazję zapytać o wszystko co ich interesuje w związku z dalszą edukacją. Codziennie Giełdę Szkół odwiedzało 10-12 grup, czyli ok. 200 gimnazjalistów wraz ze swoimi wychowawcami. Zespół Szkół CKR w Siennicy Różanej reprezentowali w tych dniach uczniowie: Justyna Wojcieszuk, Wojciech Szkoda, Alan Chwała, Kacper Jabłoński, Marlena Wójcik, Bartłomiej Mazurek, Karolina Burdan i Łukasz Demczuk. Przygotowaniem młodzieży do prezentacji zajął się nauczyciel bibliotekarz Monika Nagowska we współpracy z nauczycielem Krzysztofem Rękasem. Szczegółowa relacja - na stronie internetowej szkoły.

Tekst i fotografie: Monika Nagowska