Tradycyjnie spotkania z czasopismem artystycznym „Nestor” odbywają się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie, choć zdarzają się niespodzianki, jak ta z 5 lutego 2016 roku. Tego wieczoru spotkanie promocyjne miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie. Otworzyła je dyrektor biblioteki Małgorzata Antoniak, głos zabrał również redaktor naczelny pisma Andrzej David Misiura oraz inni goście z grona licznie przybyłej publiczności. Promocji towarzyszył wernisaż prac Barbary Mazurek – członkini grupy „Paleta”. To właśnie jej prace reprodukowane były na okładce „Nestora”. Zaś wewnątrz numeru czytelnicy mogli odnaleźć wiersze Anny Kamieńskiej i Stanisława Bojarczuka, wspomnienia o słynnych postaciach – dawnych mieszkańcach regionu, takich jak: Antoni Patek (światowej sławy zegarmistrz), Stanisław Sokołowski (partyzant podziemia niepodległościowego), Daniel Imiela-Nowicki (dawny dyrektor Szkoły Rolniczej w Krasnymstawie). Bogaty materiał ikonograficzny mają też teksty na temat pałaców i dworów powiatu krasnostawskiego oraz zespołu poaugustiańskiego i pojezuickiego w Krasnymstawie. Ciekawie prezentuje się realistyczny opis krasnostawskiego zamku. Wielu wzruszeń mógł dostarczyć artykuł poświęcony nieżyjącemu już poecie - Mariuszowi Kargulowi. Tradycyjnie w numerze znalazł się też przegląd dawnej prasy, a w nim ciekawe wieści z Krasnegostawu i okolic, a także recenzje książek, relacje z wydarzeń kulturalnych.

Fotografie: Artur Borzęcki