Biblioteka Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej wzbogaciła się o kolejne pozycje przekazane nieodpłatnie przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Szkoła od lat współpracuje z Instytutem, m.in. organizuje wycieczki dydaktyczne dla uczniów, by przekonali się na czym polega naukowe podejście do praktyki rolniczej, rozwoju produkcji, czy do kształtowania środowiska rolniczego. W listopadzie Instytut przesłał kolejną partię publikacji, którą tradycyjnie umieszcza się w bibliotece w specjalnie wydzielonym do tego celu miejscu. Oprócz pozycji, których okładki reprodukujemy poniżej, dostępne są także kolejne numery "Studiów i Raportów". Dotyczą problematyki doradztwa nawozowego, stanu zrównoważenia polskiego rolnictwa, technologii produkcji zbóż i roślin pastewnych oraz wybranych problemów produkcji rolniczej.
Zapraszam do lektury.

Monika Nagowska