8 listopada 2015 roku w ramach promocji najnowszego numeru czasopisma społeczno-kulturalnego „Ziarno”, odbył się wernisaż obrazów Moniki Nagowskiej - nauczyciela bibliotekarza z Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej. W sali widowiskowej miejscowego Centrum Kultury, gdzie odbywała się uroczystość, przed ok. 140 gośćmi zaprezentowano 40 prac plastycznych wykonanych techniką pasteli olejnych oraz malowanych farbami olejnymi. Głównym tematem prac jest przyroda, wskazywał na to tytuł wystawy, jakim opatrzony był okolicznościowy folder: „Natura w malarstwie”. Publiczność rozpoznawała utrwalone na płótnie lub kartonie widoki Siennicy Różanej i okolic. Goście mieli okazję obejrzeć martwe natury, konie, scenki rodzajowe, kwiaty, leśne drogi, wiejską architekturę. Pojedyncze prace prezentowane były na dwóch wystawach zbiorowych Grupy Plastycznej „Osiemnastka”. Natomiast cykl „Cztery pory roku” posłużył jako ilustracja do wierszy Lucyny Franc w tomiku pt. „I tak sobie myślę...” wydanym w 2015 roku.

To pierwsza indywidualna wystawa. Naturalne więc było, że została zorganizowana w Siennicy Różanej – miejscu, z którym autorka związana jest emocjonalnie, rodzinnie i zawodowo. Część prac można także obejrzeć w najnowszym numerze „Ziarna”. Do tradycji spotkań tego typu należy losowanie jednego z obrazów wśród gości przybyłych na wernisaż. W tej części uroczystości organizatorom pomogła uczennica trzeciej klasy gimnazjum – Weronika Wójcik. Posiadaczką wylosowanego numeru okazała się Maria Choduń. Autorka, jak i nowa właścicielka obrazu „Krokusy”, szczerze ucieszyły się z tego faktu, gdyż od dawna współpracują ze sobą. Maria Choduń wykonała na przykład liczne zdjęcia, które publikujemy na stronie internetowej i w szkolnej monografii, wydanej na jubileusz 50-lecia.

Autorka obrazów prezentowanych na wystawie dziękuje tą drogą wszystkim gościom za życzliwy odbiór jej prac, gratulacje, kwiaty, upominki i wiele ciepłych słów. Wernisaż był okazją do spotkania w miłej atmosferze, którą – jak zawsze niezawodnie – potrafią stworzyć  pracownicy Centrum Kultury pod kierunkiem dyrektora Andrzeja Davida Misiury.