24 września 2015 roku delegacja z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej wzięła udział w spotkaniu z cyklu „Jesiennych wieczorów literackich”, które tradycyjnie odbywają się w Centrum Kultury w Siennicy Różanej.  Organizatorem spotkania była kadra Centrum Kultury wraz z dyrektorem Andrzejem Davidem Misiurą. Przybyło na nie wielu gości, m.in.: starosta Janusz Szpak i wójt Leszek Proskura oraz reprezentanci szkół i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wrześniowy „Wieczór” poświęcony był twórczości mieszkanki gminy Siennica Różana – Michaliny Szczupak. Autorka opublikowała swój debiutancki zbiorek poetycki pt. „Miejsce na ziemi” jako dziesiąty tom Biblioteki „Ziarna”.  Opracowania wydawane w ramach tej serii pozwalają zachować pamięć o twórczości osób związanych z naszym regionem. Tomik prezentowany podczas spotkania zawiera 46 wierszy o różnorodnej tematyce, wiele z nich wiąże się z rodzinną miejscowością autorki.  Redakcją tego opracowania zajął się Andrzej David Misiura we współpracy z Moniką Nagowską. Na okładkę użyczyła obrazu znana w regionie artystka – Maria Kiełbasa.  Publikacja dostępna jest w szkolnej bibliotece.

Fotografie: Maria Choduń i CK